Zespół HappyHours

W skład naszego zespołu wchodzą starannie dobrani wybitni lektorzy z najwyższej półki o wysokich kwalifikacjach, którzy ukończyli studia kierunkowe, mają bogate doświadczenie w branży edukacyjnej oraz odznaczają się pasją do zawodu. Współpracujemy zarówno z nauczycielami pochodzenia polskiego, jak i z native speakers.

Ewa Karpińska

Owner / CEO

Ewa jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Przez szesnaście lat nauczała języka angielskiego.

W 2005 roku, po odbyciu indywidualnego coachingu, założyła Akademię Językową HappyHours. Specjalizuje się w rekrutacji wybitnych nauczycieli oraz opracowywaniu zindywidualizowanej formuły współpracy z Klientem korporacyjnym (na podstawie przeprowadzonej diagnozy potrzeb). Dzięki temu każdy kurs jest spersonalizowany i ma wyznaczony optymalny kierunek. Takie podejście wymaga intensywnej pracy u podstaw (planowanie kursów), co w efekcie zwiększa wydajność i efektywność nauki oraz satysfakcję kursantów z zajęć.

Kocha literaturę (poezję i prozę), film, teatr. Jej pasje to gotowanie oraz podróże. W wolnym czasie ćwiczy jogę i biega.

Magdalena Sokół

Language Training Manager

Magda ma międzynarodowe uprawnienia lektorskie i metodyczne: CELTA oraz DELTA.

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Kształcenia Nauczycieli na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem licencjata (2006–2009) oraz iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem magistra (2000–2005).

W HappyHours jest odpowiedzialna za nadzór metodyczny oraz utrzymanie wysokiego standardu i jakości szkoleń językowych.

Na co dzień wychowuje dwujęzycznie córkę. Uwielbia góry, w tym turystykę wysokogórską oraz jazdę na rowerze po górach i z gór. Interesuje się rozwijaniem umiejętności czytania i pisania (ang. synthetic phonics).

Alicja Karsznia

Senior English Language Instructor

Alicja ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim w 2001 roku i ma kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu.

Słuchacze przepadają za nią i cyklicznie wystawiają jej bardzo wysokie oceny. Niejednokrotnie piszą, że to najlepszy nauczyciel, jakiego mieli. Jest chwalona nie tylko za profesjonalizm, ogromną wiedzę, doskonały akcent i odpowiednie podejście do ucznia, ale przede wszystkim za pasję i entuzjazm.

Alicja uwielbia brytyjską literaturę. Ponadto interesuje się fotografią, filmem oraz psychologią.

Katarzyna Opoka

Senior English Language Instructor

Kasia ukończyła filologię angielską drugiego stopnia w Instytucie Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie rozpoczęła studia doktoranckie na tym samym kierunku. Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

Kasia jest nauczycielem kreatywnym, którego mocną stroną jest planowanie kursu od A do Z, w tym dobór adekwatnych materiałów. Jest osobą komunikatywną, doskonale zorganizowaną, zaangażowaną w proces nauczania, pozytywnie nastawioną do nowych zadań, cierpliwą, otwartą i mającą duże poczucie humoru.

Interesuje się malarstwem amatorskim, literaturą science-fiction i zdrowym stylem życia. Uwielbia podróże oraz brytyjski i irlandzki folk rock.

Julita Tomaszewska

Senior English Language Instructor

Julita Julita ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Łódzkim w 1998 roku oraz dwuletnie studia magisterskie na Wydziale Komunikacji Uniwersytetu Stanowego w West Chester w Pensylwanii, USA. Zdała również kilka egzaminów z angielskiego o profilu ekonomicznym z bardzo wysokimi wynikami.

Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, zarówno ogólnego, jak i biznesowego. Pracowała z kursantami na wszystkich poziomach zaawansowania. Trzy lata spędzone w USA dały jej okazję do bliskiego zapoznania się z tamtejszą mentalnością oraz nawiązania wartościowych przyjaźni, a współpraca z wykładowcami w West Chester w charakterze asystentki wzbogaciła jej warsztat nauczyciela o nowe doświadczenia. Julita jest również tłumaczem przysięgłym – specjalizuje się w tłumaczeniu tekstów ekonomiczno-prawniczych.

Interesuje się sztuką, szczególnie filmem i teatrem.

Joanna Szwed

Senior English Language Instructor

Joanna uzyskała tytuły magistra filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Master of Arts w zakresie badawczych studiów mediewistyczych na Uniwersytecie w Utrechcie, następnie prowadziła badania w ramach studium doktoranckiego Wydziału Neofilologii UW. Jako lektor języka angielskiego poszerzała swoje kwalifikacje, uzyskując certyfikat CELTA (2014) oraz dyplom Akademii Coacha Językowego PASE (2016).

Joanna ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu jako lektor języka angielskiego i wykładowca uniwersytecki. Prowadziła zajęcia z języka angielskiego ogólnego, biznesowego i akademickiego na wszystkich poziomach. Jako nauczyciel Joanna jest ceniona przez swoich uczniów za profesjonalizm, empatię i cierpliwość, jak również wytrwałość w prowadzeniu kursantów, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Lektorka ma otwarty umysł, poczucie humoru i ogromną wiedzę.

Prywatnie Joanna interesuje się mediewalizmem, literaturą fantasy, muzyką i filmem, lubi gotować i podróżować. Zawodowo śledzi zastosowanie coachingu i teorii przywództwa w nauczaniu i pracy zespołowej oraz wpływ procesów neurologicznych i psychologicznych na uczenie się.

Miriam Pietruczuk

Senior English Language Instructor

Miriam ukończyła filologię angielską pierwszego stopnia na Uniwersytecie w Białymstoku, spędziwszy ostatni rok nauki we Włoszech na uczelni Università degli Studi di Cagliari, gdzie studiowała język angielski w zakresie literaturoznawstwa oraz kulturoznawstwa.

Na swoich zajęciach stawia na komunikację i efektywną naukę w przyjemnej atmosferze. Motywuje kursantów do nauki na każdym kroku, aby nie stracili początkowego zapału. Jest osobą kreatywną i wesołą, przez co jej zajęcia są urozmaicone i pozbawione nudy. Jej zdaniem każdy może nauczyć się języka angielskiego, a nauka powinna sprawiać radość oraz dawać satysfakcję. Podchodzi do kursantów indywidualnie i skutecznie dąży do wyznaczonego przez nich celu językowego. Co więcej, dba o to, aby każdy kursant z lekcji na lekcję czuł się coraz pewniej podczas posługiwania się językiem angielskim.

Miriam uwielbia podróże – dalekie i bliskie. Kocha też taniec i muzykę, która towarzyszy jej na każdym kroku.

Daniel Stewart

Senior English Language Instructor

Daniel pochodzi z USA. Ukończył antropologię w kolegium w Kalifornii. Naucza angielskiego od 1992 roku. Przez kilkanaście lat był związany ze szkołą Berlitz. Od 1999 roku jako Senior Language Instructor współpracuje z PAN.

Daniel ma bogate doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego pracowników kadry zarządzającej w licznych międzynarodowych korporacjach, urzędników państwowych, wojskowych, naukowców oraz ludzi show-biznesu. W trakcie wieloletniej praktyki wypracował własną metodologię nauczania, którą za każdym razem dostosowuje do indywidualnych potrzeb ucznia, dzięki czemu nauka z nim przynosi zaskakująco szybkie efekty. Jest komunikatywny, otwarty na potrzeby kursanta i ma duże poczucie humoru.

Daniel jak dotąd zwiedził 35 krajów, świetnie gotuje i jest pasjonatem sportu – uprawia jazdę na rowerze górskim, snowboard, żeglarstwo oraz sztuki walki Kung Fu i Wing Tsun Kung Fu.

Urszula Turkiewicz

Senior English Language Instructor

Urszula jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim (z tytułem magistra). Języka angielskiego uczy od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się również tłumaczeniami.

Urszula ma doświadczenie w pracy ze słuchaczami w różnym wieku i o odmiennych potrzebach językowych, na wszystkich poziomach. Współpracowała ze szkołami językowymi takimi jak Lingua Nova, L2-Language Consulting, Cambridge School of English. Nauczycielka specjalizuje się w słownictwie z zakresu bankowości, zarządzania, administracji, transportu oraz HR.

Najważniejsze jest dla niej dostosowanie prowadzonych zajęć do oczekiwań kursantów. Stawia na tworzenie tematów lekcji w sposób nawiązujący do potrzeb i zainteresowań słuchaczy. Lubi korzystać z niestandardowych materiałów. Duży nacisk kładzie na aktywne umiejętności językowe i konwersację, a w kontekście biznesowym – na prowadzenie prezentacji.

Prywatnie Urszula interesuje się filmem i literaturą, zwłaszcza science fiction (na temat której napisała pracę magisterską). Uwielbia śpiewać.

Karolina Kraczkowska

English Language Instructor

Karolina jest absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim (2005) w kombinacji językowej: angielski i francuski. Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu. Prowadziła kursy językowe z zakresu angielskiego biznesowego, specjalistycznego oraz ogólnego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponadto Karolina wykonała wiele tłumaczeń pisemnych i ustnych.

Za priorytet w nauczaniu języka obcego uznaje dostosowanie metodyki pracy do indywidualnych potrzeb studenta. Jej głównym założeniem pedagogicznym jest dzielenie się znajomością języka angielskiego zdobytą podczas wieloletniego pobytu w krajach anglojęzycznych. Na lekcjach stara się odtworzyć sytuacje i interakcje mające miejsce podczas posługiwania się językiem w jego naturalnym środowisku.

Karolina ukończyła również prestiżową szkołę tańca współczesnego Laban Centre w Londynie na kierunku Dance in Performance. W wolnym czasie tworzy swoje pierwsze prace choreograficzne.

SPRAWDŹ POZIOM SWOJEJ WIEDZY

Wypełnij test językowy on-line

Zacznij teraz